Podsumowanie

II ŚLĄSKI PIKNIK KARDIOLOGICZNY, VII OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

ZA NAMI

03.06.2017 r.

Na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego odbyła się w sobotę 3.06.2017 r druga edycja Śląskiego Pikniku Kardiologicznego i VII Olimpiada Przedszkolaka. Od 11.00 do 18.00 odwiedziło nas kilka tysięcy osób, ponad 500 osób zostało przebadanych przez specjalistów – kardiologów, chirurgów naczyniowych, dermatologów oraz skorzystało z badań laboratoryjnych lub porad rehabilitacyjnych.

Najmłodsi wraz z rodzicami i dziadkami mogli wziąć udział w Olimpiadzie Przedszkolaka, podczas której każdy otrzymywał pamiątkowy medal i upominki. W samej Olimpiadzie Przedszkolaka wzięło udział ponad 1500 osób.

Celem imprezy było zachęcenie mieszkańców regionu do przeprowadzania badań i ochrony zdrowia pod hasłem: „Profilaktyka, zdrowie, bezpieczeństwo”, stąd nie zabrakło Pogotowia i Policji z pokazami i zajęciami dotyczącymi umiejętności ratowania życia i bezpiecznych zachowań na drodze. Serca dzieci podbił odwiedzający Piknik Sznupek – maskotka Śląskiej Policji. Całość imprezy poprowadził kabaret Rak. Na scenie zaprezentowały się ponadto zespoły muzyczne i taneczne. Atrakcją były też koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji, pokazy tresury psów policyjnych i sztuk walki.

Druga edycja imprezy zorganizowana została przez Fundację na Rzecz Wspierania Oddziału Elektrokardiologii Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii w Katowicach-Ochojcu ELEKTROKARDIOLOGIA-OCHOJEC oraz Stadion Śląski Sp. z o.o.

Zobacz co się działo podczas Kardiopikniku 2017 ›